Wiadomości

Śledczy z Los Angeles badają zarzuty wobec Romana Polańskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Śledczy z Los Angeles badają oskarżenia kobiety, która twierdzi, że w 1975 r. była molestowana przez Romana Polańskiego. Miała wówczas 10 lat. Piszą o tym obszernie lokalne media.

Kobieta oskarżająca polskiego reżysera twierdzi, że do molestowania doszło 42 lata temu podczas sesji zdjęciowej. Artystka z Kalifornii Marianne Barnard wykorzystała do nagłośnienia sprawy media społecznościowe. 

Bernard powiedziała, że została ośmielona do opowiedzenia swojej historii po tym, jak w ostatnich miesiącach kilkadziesiąt kobiet ze świata filmu i mediów ujawniło przypadki molestowania seksualnego przez producenta filmowego Harveya Weinsteina. 84-letni Polański zaprzeczył zarzutom Bernard i przez swojego przedstawiciela poinformował, że nie wie, kim ona jest. 

Po dokładnym zbadaniu sprawy zapadnie decyzja, czy można postawić reżyserowi zarzuty kryminalne. 

Adwokat Romana Polańskiego Harland Braun powiedział, że zatrudni wysokiej klasy specjalistów, którzy zajmą się badaniem zarzutów. Dodał, że jego zdaniem cała historia jest zmyślona.

Amerykański wymiar sprawiedliwości wciąż ściga polskiego filmowca za wykorzystanie seksualne nieletniej w 1978 r., które według stanowego prawa Kalifornii traktowane jest jako gwałt. 

Roman Polański obawiając się kary długoletniego więzienia zbiegł wówczas ze Stanów Zjednoczonych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!