Wiadomości

Wypadek w metrze. Człowiek wpadł pod pociąg

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Piątkowy poranek przyniósł ogromne zamieszanie w warszawskiej komunikacji miejskiej. Wszystko z powodu wypadku, do którego doszło w metrze na stacji Centrum. Mężczyzna wpadł tam pod pociąg.

O wypadku na stacji metra jako jedna z pierwszych poinformowała redakcja Radio dla Ciebie. Z informacji przekazanych przez stację wynika, że pod pociąg jadący ze stacji Centrum w kierunku Kabat wpadł pasażer.

Informację w rozmowie z rozgłośnią potwierdziła warszawska straż pożarna. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej faktycznie potwierdzono zgłoszenie. Osoba znajdowała się pod składem, była przytomna, z zachowanymi czynnościami życiowymi. Po ewakuowaniu spod składu została przekazana pod opiekę pogotowia ratunkowego – przekazał w rozmowie z RDC Wojciech Kapczyński z PSP w Warszawie.

W związku z wypadkiem konieczne było zmienienie tras pierwszej linii metra. Z użytku zostały wyłączone stacje Centrum, Świętokrzyska i Ratusz Arsenał.

W piątek rano pociągi metra kursują w dwóch pętlach: Kabaty – Politechnika – Kabaty oraz Młociny – Dw.Gdański – Młociny. Jak poinformował Warszawski Transport Publiczny, na ulice wyjedzie autobus zastępczy oznaczony literą Z. Będzie on przewoził pasażerów w obu kierunkach na trasie pl. Wilsona 07 – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – Metro Politechnika.

„Na odcinku pl. Wilsona – Metro Politechnika – pl. Wilsona prosimy o korzystanie z tramwajowej linii 15 i 36. Na odcinku pl. Konstytucji – pl. Bankowy – pl. Konstytucji prosimy o korzystanie z tramwajowych linii 18 i 35 (do zespołu przystankowego Muranowska) oraz 74” – dodał w komunikacie WTP.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!