Wiadomości

Wyłudzili 7 mln VAT na obrocie katodami niklu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

5 osób zatrzymanych – to efekt pracy policjantów CBŚP z Bielska Białej, którzy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą VAT w województwach śląskim, małopolskim i mazowieckim. Oszuści, poprzez fikcyjny obrót fakturami wyłudzili 7 mln VAT. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie i przestępstwami karno – skarbowymi. Lider odpowie dodatkowo za kierowanie grupą.

Funkcjonariusze CBŚP z Bielska Białej uzyskali informację o istnieniu grupy przestępczej wyłudzającej VAT poprzez fikcyjny przepływ faktur pomiędzy firmami. Policjanci postanowili dokładniej przyjrzeć się podejrzanym biznesmenom. W ten sposób uzyskali informację o prawdziwej działalności grupy. Funkcjonariusze ustalili, że przedsiębiorcy sprzedają katody niklu tylko na papierze, aproceder ten trwał od 2013 roku. Pomimo tego, że faktury wystawiane przez oszustów były fikcyjne, pieniądze, które otrzymywali jako zwrot VAT były prawdziwe. Policjanci CBŚP podejrzewają, że “biznesmeni” wyłudzili co najmniej 7 mln złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali lidera i 4 członków grupy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, fałszerstwami i oszustwami za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Lider może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

/CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!