Wiadomości

Wyłudził prawie 10 mln zł – policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za oszustwa matrymonialne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za oszustwa matrymonialne. Działał on metodą na tzw. tulipana. Rozkochując w sobie kobiety wyłudzał od nich znaczne kwoty pieniędzy. Łączne straty wszystkich ofiar opiewają na kwotę blisko 10 mln złotych. 40-latek po zatrzymaniu został osadzony w policyjnym areszcie. Za przestępstwa, o które jest podejrzany może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku działań operacyjnych, namierzyli aktualne miejsce pobytu osoby podejrzanej o oszustwa matrymonialne. Jak wynikało z przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń, mężczyzna wykorzystywał metodę działania na tzw. tulipana.

40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego swoją przestępczą działalność rozpoczął już w 2006 r. i przez wiele kolejnych lat był w związku z czterema niczego niepodejrzewającymi kobietami jednocześnie. Trzy z nich padły ofiarą oszustwa matrymonialnego.

„Tulipan” wiążąc się z pokrzywdzonymi zapewniał je o swoim zaangażowaniu uczuciowym, obiecywał małżeństwo i jednocześnie ukrywał fakt pozostawania w związku z innymi kobietami. Zakochane brały kredyty dla swojego amanta, zastawiały nieruchomości czy pożyczały pieniądze. Dziś wszystkie zostały z niespłaconymi kredytami, licznymi zadłużeniami, licytacją komorniczą na koncie, a nawet z upadłością konsumencką.

Ponadto podejrzany dokonał oszustw na szkodę trojga innych pokrzywdzonych, którzy utrzymywali z nim kontakty handlowe. Ustalono, że zawierał on z nimi umowy pożyczek, których następnie nie spłacał. W ten sposób wyłudził łącznie około 830 tysięcy złotych.

Całkowita szkoda wyrządzona przez zatrzymanego amanta kobietom, z którymi pozostawał w związku oraz innym pokrzywdzonym, w tym wysokość zaciągniętych przez nich zobowiązań, to blisko 10 milionów złotych.

Podejrzany był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa, m. in. oszustwa podatkowe, podrabianie i fałszowanie dokumentów czy wyłudzanie kredytów na kilkadziesiąt milionów zł.

Aktualnie decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!