Wiadomości

Wyjazdy izraelskiej młodzieży do Polski. Sellin: podpisano wstępne porozumienie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czy wycieczki izraelskiej młodzieży znów pojawią się w Polsce?

– Polska jest zawsze otwarta na wycieczki z Izraela, natomiast chodziło o wycieczki organizowane przez ministerstwo edukacji Izraela. Tu były pewne problemy do omówienia, w tym sprawa broni” – powiedział wczoraj na antenie TVP 1, pytany o to, wiceminister kultury Jarosław Sellin.

– Wczoraj w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odbyło się spotkanie z przedstawicielami państwa Izrael, na którym podpisano wstępne porozumienie nt. wznowienia wycieczek organizowanych przez ministerstwo edukacji Izraela – poinformował Sellin.

– O szczegółach nie mogę mówić, bo to wstępne porozumienie musi być jeszcze zatwierdzone przez oba rządy. Myślę, że to się dokona bardzo szybko i będzie zakomunikowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych – dodał, zwracając uwagę, że “obu stronom zależy na tym, aby sprawę ostatecznie załatwić przed 19 kwietnia”.

– 19 kwietnia w Polsce mamy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – przypomniał wiceminister kultury. Podkreślił, iż liczy, że do tego czasu porozumienie zostanie ostatecznie sfinalizowane.

/TVP 1/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!