Wiadomości

Wydawnictwo 3DOM prezentuje „Ostatnią laskę Geremka”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W oficjalnej historiografii koniec lat 80. to kres pewnej epoki – w krajach Europy środkowo-wschodniej wraz z upadkiem komunizmu opadła żelazna kurtyna, oddzielająca sowiecki kołchoz od „normalnego świata”. Rok 1989, w którym upadł mur berliński, a w Polsce, zgodnie ze słowami pewnej aktorki, „skończył się komunizm”, w głównej narracji jawi się jako początek nowej ery.

Wkroczyliśmy wreszcie na drogę wiodącą ku wolności i sprawiedliwości. Szybko jednak okazało się, iż rzeczywistość nie jest aż tak różowa, jak byśmy tego chcieli. Mimo że wszędzie witryny sklepowe raziły w oczy obfitością towarów, kartki na żywność odeszły w niepamięć, zaś milicja nie pałowała już obywateli, dla większości rzekomy przełom wcale nie okazał się przełomem, a komuna upadła, ale, jak to ktoś zgrabnie ujął, „na cztery łapy”.

Kolejne dekady to pasmo coraz to nowych wydarzeń, utwierdzających Polaków w przekonaniu, iż całkiem możliwe, że dawniej może było źle, ale teraz wcale nie jest dobrze… U władzy trwała nieustanna szarpanina, a rządy okresowo obejmowali dawni czerwoni towarzysze, postępowi liberałowie doprowadzali do wyprzedaży majątku narodowego i wzbudzali w narodzie poczucie wstydu, jaki rzekomo powinniśmy odczuwać ze względu na naszą historię, w której co i rusz dopatrywano się demonów antysemityzmu i ksenofobii. Porozumienia z Zachodem poskutkowały akcesem do Unii Europejskiej, a ta z czasem zaczęła przypominać pewien inny Związek Republik, lansując coraz bardziej absurdalnie progresywną agendę. Co by nie powiedzieć, niezwykle ciekawe czasy dla publicysty politycznego…

Wydawnictwo 3DOM prezentuje Państwu „Ostatnią laskę Geremka”, pióra Henryka Jezierskiego, zbiór felietonów pisanych przez autora na przestrzeni ponad 20 lat. Autor w swojej analizie rzeczywistości przełomu wieków porusza szereg problemów z rozmaitych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i politycznego, nie omijając najgłośniejszych w ostatnich latach tematów, między innymi tzw. afery Rywina, katastrofy smoleńskiej, relacji polsko-żydowskich czy wreszcie pandemii Covid-19.

Książka dostępna jest na stronie naszego Wydawnictwa:
https://3dom.pro/18951-ostatnia-laska-geremka-henryk-jezierski.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!