Wiadomości

PiS złoży wniosek o odwołanie Grodzkiego i przedstawia swojego kandydata na Marszałka Senatu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że w czwartek odbędzie się posiedzenie senackiego klubu PiS i po zebraniu podpisów złożymy konstruktywny wniosek o odwołanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Jak dodał, kandydatem na stanowisko marszałka będzie wicemarszałek izby Marek Pęk.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki stwierdził, że niektóre z państw europejskich blokują rozszerzenie sankcji przeciwko Rosji, w tym na dostawy gazu i ropy z tego kraju. – Ta sytuacja powinna ulec zmianie i wydaje mi się, że o tym mówił też prezydent Stanów Zjednoczonych, będąc w Polsce – powiedział Terlecki.

Zaznaczył on, że Polska od lat przygotowywała się, żeby znaleźć inne źródła energii, niż rosyjskie i jest w znacznie lepszej sytuacji niż inne państwa europejskie. Terlecki stwierdził też, że jesteśmy na najlepszej drodze, żeby „zakręcić kurek” z gazem z Rosji.

Co do wniosku o odwołanie Tomasza Grodzkiego z funkcji marszałka Senatu, to Terlecki zaznaczył, że wymaga on jeszcze podpisów senatorów.

– W czwartek zwołamy klub senacki i wtedy też złożymy wniosek, ustawowe 10 dni przed posiedzeniem Senatu, żeby Senat mógł zająć się tą sprawą na najbliższym posiedzeniu – powiedział. – Naszym kandydatem na stanowisko marszałka będzie wicemarszałek izby Marek Pęk – poinformował Ryszard Terlecki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!