Wiadomości

Wybory do Senatu RP. Roman Giertych ogłosił decyzję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Podjąłem decyzję, że w najbliższych wyborach będę kandydował do Senatu RP z okręgu obejmującego powiat poznański, tzw. obwarzanek – ogłosił w niedzielę Roman Giertych. Wyjaśnił, że będzie startował z niezależnego komitetu i wyraził nadzieję, że wyborcy wybaczą mu „błędy młodości politycznej”.

– Wystarczy, że państwo włączycie tv, pójdziecie do sklepu, do ośrodka zdrowia, zobaczycie, co się dzieje w naszym kraju, to zrozumiecie moją motywację. Moja żona mówi, że jestem trochę zwariowany, że powrót do służby publicznej po tylu latach to rzecz szalona (…) Ale jeśli nie będziemy w stanie poświęcić części czasy na sprawy publiczne, to Polską będą zarządzały matoły z PiS-u i aferzyści – mówił na nagraniu Giertych. Dodał, że nie chce zrezygnować z prowadzenia kancelarii adwokackiej, jeśli wygra. – Mam nadzieję, że wybaczą mi państwo błędy mojej młodości politycznej – kontynuował.

–Myślę, że byłem pierwszym, który zorientował się, w jakim kierunku zmierza Jarosław Kaczyński – mówił Giertych. Na nagraniu zamieszczonym na swoim kanale przekonywał, że miał poważny wpływ na rozpad koalicji rządowej w 2007 roku i wyborów przegranych przez PiS.

Od pewnego czasu pojawiały się spekulacje, że Roman Giertych mógłby wystartować w wyborach do Senatu. Głos w tej sprawie zabrał w rozmowie z Onetem lider Polski 2050 Szymon Hołownia. – Uważam, że Roman Giertych powinien być jednym kandydatów, którzy w ramach paktu senackiego zostaną poparci, a przynajmniej nie „obudowani” kandydatami przeciwko w swoim okręgu oświadczył. – Teraz albo pokonamy Kaczyńskiego, albo on zamieni nas w Białoruś – ocenił.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!