Wiadomości

Do 13 lipca zapadanie decyzja dotycząca budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, że do 13 lipca zapadanie decyzja zasadnicza dotycząca budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Budowa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej rozpocznie się w 2026 r, a w 2033 r. uruchomiony zostanie pierwszy blok o mocy około 1-1,6 GW. Kolejne bloki będą wdrażane co 2-3 lata – wynika z harmonogramu przyjętego przez Radę Ministrów.

Na antenie Polskiego Radia 24 minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała o terminie, w którym ma zapaść decyzja zasadnicza w sprawie strategicznego przedsięwzięcia energetycznego Polski. Do 13 lipca wszystko ma być już jasne.

– Jest to akceptacja resortu z perspektywy bezpieczeństwa energetycznego, z perspektywy naszej polityki energetycznej, akceptacja, że taka inwestycja jest potrzebna w tym czasie, w tym terminie, w takich parametrach, z taką mocą. Ale jednocześnie nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa, co potwierdza Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – wyjaśniła minister klimatu, dodając, że podjęta decyzja w tej sprawie będzie oznaczać, że przedsięwzięcie będzie kontynuowane bez względu na to, kto będzie rządzić w kraju.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!