Wiadomości

Kanada: szkoły będą świętować „miesiąc dumy LGBT”. Co na to rodzice?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kanadyjscy rodzice dzieci związani z Campaign Life Coalition zaapelowali, aby sprzeciwić się obchodzeniu w szkołach tzw. „miesiąca dumy LGBT”. Rodzice chcą oprotestować wydarzenie. W ramach sprzeciwu wobec promocji ideologii postanowili, że 1 czerwca pozostawią swoje dzieci w domu.

W kanadyjskim systemie edukacji każdego roku obchodzi się tzw. „miesiąc dumy LGBT”. W ramach obchodów i promocji „tęczowej ideologii”, wywiesza się w szkołach sześciokolorowe flagi a także prowadzi zajęcia promujące postulaty subkultury LGBT. Ta propaganda jest niestety obowiązkowym elementem „systemu nauczania”. Jednak część katolickich rodziców zamierza oprotestować to przedsięwzięcie.

Rodzice dzieci uczęszczających do szkół publicznych związani z Campaign Life Coalition postanowili nie puszczać dzieci do szkoły w dniu 1 czerwca. To właśnie tego dnia w szkołach będą wywieszane flagi LGBT. Przymusowe „wagary” mają być wyrazem sprzeciwu rodzin, które nie akceptują promocji ideologii w placówkach edukacyjnych.

„Lobby LGBT wyrządza dzieciom prawdziwe szkody, zwłaszcza poprzez pandemię zamieszania seksualnego, którą stworzyło, wykorzystując system szkolny do indoktrynacji ideologią gender” – powiedział Jack Fonseca, dyrektor ds. operacji politycznych Campaign Life Coalition.

„Szkoły są od jakiegoś czasu osobistą zabawką aktywistów LGBT i widzimy tego rezultat: społeczną zarazę małych dzieci i nastolatków proszących o blokery dojrzewania, hormony płciowe, a nawet amputacje zdrowych części ciała” – wskazał.

„Musimy zacząć pokojowo kwestionować ich władzę i dochodzić naszych własnych praw rodzicielskich w zakresie moralnej edukacji naszych dzieci” — podkreślił Jack Fonseca. Dodał, że jako rodzice nie mogą pozwolić, aby transpłciowe i homoseksualne lobby wciąż dominowało w szkołach i pozbawiało rodziców praw rodzicielskich.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy tego typu protest w Kanadzie. Niespełna tydzień temu podobne wydarzenie miało miejsce w szkołach w prowincji Ontario. Tam rodzice dzieci – także w ramach protestu przeciwko promocji LGBT – zarządzili pozostanie w domach swoich dzieci. Władze szkół oraz władze lokalne były przerażone. Okazało się bowiem, że w niektórych szkołach zabrakło nawet 1/3 dzieci.

Protest w Ontario był związany ze „świętowaniem” przez szkoły tzw. Międzynarodowego Dnia przeciwko Homofobii i Transfobii.

Źródło: LifeSiteNews.com, pch24,pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!