Wiadomości

Wulgarny atak na kościół w Warszawie i zachwyt środowisk proaborcyjnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Jest duch w narodzie” i uśmiechnięte buźki – tak Strajk Kobiet i Aborcyjny Dream Team komentują wulgarną akcję anarchistów przed kościołem w Warszawie.

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym widać race przed kościołem Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Zdjęcie opublikowano na profilu tzw. Warszawskiej Federacji Anarchistycznej.

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach popołudniowych. Osobnicy najwyraźniej czerpiący wzorce od nazistowskich i bolszewickich bojówkarzy odpalili przed kościołem race, przez co wejście do świątyni oraz okolica wokół budynku spowita była gęstym, czarnym dymem.

Z kolei na rusztowaniach ustawionych przed kościołem rozwieszono ogromny transparent z hasłem skierowanym do Instytutu Ordo Iuris. “Piękna akcja! ORDO IURIS WYP*******Ć!” – napisano w poście na Facebooku.

Akcję Warszawskiej Federacji Anarchistycznej skrytykowało wiele osób, jednak nie środowiska spod znaku nazistowskiej siegruny były nią wręcz zachwycone…

„Tak na dobrą noc. »Ordo Iuris wyp*****lać« zawisło dzisiaj na kościele Zbawiciela w Warszawie. Jest duch w narodzie. I ładne zdjęcie tak btw. Fot. za fb Kuby Wątłego” – czytamy na profilu Strajku Kobiet na Twitterze.

Akcja anarchistów spodobała się także działaczom Aborcyjnego Dream Teamu, którzy na profilu na Facebooku skomentowali je serduszkiem i emotikon z uśmiechniętymi buźkami.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!