Wiadomości

Wśród otrzymujących azyl „uchodźców” uciekających przed terrorem ISIS praktycznie nie ma chrześcijan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z danych opublikowanych przez portal express.com.uk wynika, że wśród osób, które otrzymały azyl jako „uchodźcy” uciekający przed terrorem ISIS, praktycznie nie ma chrześcijan, a także jazydów, alawitów i szyitów. A to przecież chrześcijanie, jazydowie, szyici i alawici byli tysiącami mordowani przez Państwo Islamskie.

Dane uzyskane przez Fundację Barnabas – agencję, która pomaga prześladowanym chrześcijanom – pokazują, że brytyjski rząd oraz ONZ przy przyznawaniu azylu priorytetowo traktowały sunnickich muzułmanów, bardziej troszcząc się o ich los, aniżeli o los chrześcijan.

Z 8.136 osób, które otrzymały status uchodźcy w Wielkiej Brytanii w latach 2015 i 2016, tylko 70 było chrześcijanami. Jazydów było raptem 22, a szyitów – 33. Pozostali to sunnici. Dodajmy, że to właśnie sunnici są twórcami Państwa Islamskiego, a także innych formacji dżhadystów. Jeśli więc ktoś na Bliskim Wschodzie narażony jest na prześladowania religijne, to na pierwszym miejscu są chrześcijanie, a dalej szyici, alawici i jazydowie.

Wśród 10.801 osób przesiedlonych przez Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców w okresie od października 2015 r. do września 2016 r. było tylko 56 chrześcijan, 20 szyitów i 17 jazydów. Pozostali to sunnici.

/express.com.uk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!