Wiadomości

Syryjczyk chciał urządzić Niemcom jatkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka policja zatrzymała dziś rano w Schwerinie na północy Niemiec 19-letniego Syryjczyka, podejrzanego o przygotowywanie „ciężkiego przestępstwa skierowanego przeciwko państwu” – poinformowała Prokuratura Federalna w Karlsruhe. Jak czytamy w komunikacie, Syryjczyk gromadził chemikalia, by skonstruować bombę. Planował zabić jak najwięcej ludzi.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkania głównego podejrzanego oraz drugiej podejrzanej osoby. Z komunikatu wydanego przez Prokuraturę Federalną wynika, że Yamenowi A. (Jamen A.) zarzuca się przygotowywanie zamachu przy użyciu materiałów wybuchowych o dużej sile rażenia. Zatrzymany działał z pobudek islamistycznych.

Zdaniem prokuratury w Karlsruhe Jamen A. podjął w lipcu br. decyzję o zdetonowaniu w Niemczech ładunku wybuchowego z zamiarem zabicia i zranienia jak największej liczby osób. W tym czasie rozpoczął gromadzenie części oraz składników chemicznych potrzebnych do budowy bomby. Nie wiadomo, czy podejrzany wybrał konkretne miejsce zamachu. Na razie nie ma dowodów na związki niedoszłego zamachowca z organizacjami terrorystycznymi.
Schwerin jest stolicą kraju Związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!