Wiadomości

Wściekły tłum BLM nękał i terroryzował spokojnych ludzi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Protestujący pod hasłem Black Lives Matter przeszli przez ulice Waszyngtonu, nękając gości okolicznych restauracji i oskarżając ich o korzystanie z „przywileju białych”. „Cisza białych to przemoc” – skandowali, domagając się od jednej z kobiet podniesienia zaciśniętej pięści, w geście solidarności z BLM. Gdy tego nie zrobiła, przyparli ją wręcz do ściany.

Kolejna fala protestów ruszyła w Stanach Zjednoczonych w poniedziałek, na wieść o zastrzeleniu czarnoskórego Jacoba Blake’a przez policję w Wisconsin.

Protest pod nazwą „Rajd BLM” w Waszyngtonie przyciągnął kilkaset osób, w tym wielu białych Amerykanów. Szybko przedostali się do rozrywkowych dzielnic stolicy, gdzie w restauracyjnych ogródkach siedziało wiele osób.

Wykrzykujący „Cisza białych to przemoc!” tłum zatrzymał się przy jednym ze stolików, gdzie dwie kobiety jadły posiłek. Zażądał od nich wzniesienia zaciśniętej pięści. Gdy jedna z nich, fotografka Lauren Victor, odmówiła, tłum zaczął napierać na nią.

– Jesteś chrześcijanką? – wykrzykiwali, przypierając ją niemal do ściany. – Czułam się, jakbym była atakowana – mówiła później ofiara napaści, cytowana przez „Washington Post”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!