Świat Wiadomości Żydzi

Wściekły Netanjahu odrzucił rezolucję ONZ w sprawie Palestyny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj, w środę 15 maja br. izraelski rząd odrzucił uchwałę Zgromadzenia Ogólnego ONZ wzywającą do ponownej oceny kandydatury Palestyny ​​na pełnego członka ONZ i przyznania jej wszystkich praw przysługujących niepodległym państwom.

Wściekły Netanjahu odrzucił rezolucję ONZ w sprawie Palestyny. „Dzisiaj rząd sprzeciwił się podjętej w zeszłym tygodniu decyzji ONZ o przyspieszeniu uznania państwa palestyńskiego” – oznajmiło w oświadczeniu biuro premiera żydowskiego reżimu.

„Nikt nie będzie nam przeszkadzał, nie przeszkodzi Izraelowi w realizacji naszego podstawowego prawa do samoobrony – ani Zgromadzenie Ogólne ONZ, ani żaden inny organ. Będziemy stać razem z podniesioną głową, aby bronić naszego kraju” – dodano. Reżim oświadczył też, że uchwała Zgromadzenia Ogólnego ONZ nie zmieni statusu przedmiotowych terytoriów, tj. żydowskie wojska okupacyjne nie opuszczą tzw. Zachodniego Brzegu oraz wschodniej Jerozolimy.

„Żadne z postanowień (ONZ – przyp. red.) nie przyzna jakichkolwiek praw ani nie umniejszy jakichkolwiek praw Państwa Izrael i narodu żydowskiego do Ziemi Izraela” – dodali przedstawiciele premiera. Rezolucja „nie będzie stanowić podstawy do przyszłych negocjacji i nie przyspieszy pokojowego rozwiązania”.

Palestyna złożyła wniosek o pełne członkostwo w ONZ w 2011 roku, ale wówczas nie otrzymała niezbędnego wsparcia ze strony Rady Bezpieczeństwa. W 2012 roku Palestyna uzyskała status “stałego obserwatora” przy ONZ.

Warszawa uznała prawo do samostanowienia Palestyny jeszcze w czasach PRL, w 1988 roku. Ostatnie głosowanie przedstawiciela Polski  na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ za przyznaniem Palestynie pełnego członkostwa w tej organizacji, spotkało się z gwałtowną reakcją żydowskiego nazisty Jakowa Liwnego. Tenże tradycyjnie poskarżył się na polski “antysemityzm” i rzekome “nagradzanie terroryzmu”.

 Polecamy również: Gigantyczna korupcja przyczyną ukraińskiej klęski na charkowszczyźnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!