Wiadomości

Wrocławskie CBA zatrzymało krakowskiego adwokata

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci z wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w wyniku prowadzonej operacji specjalnej w Krakowie zatrzymali adwokata. W zamian za kilkadziesiąt tysięcy złotych łapówki powoływał się on na wpływy w krakowskim sądzie. Jednej ze spółek obiecywał, że zablokuje przekształcenie upadłości układowej w likwidację, do czego dążyli wierzyciele spółki.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że zatrzymano krakowskiego adwokata. Mężczyzna usłyszy zarzuty powoływania się na wpływy, podżegania do wręczania korzyści majątkowej sędziom.

– W środę, kilka dni po akcji specjalnej z jego udziałem adwokat został zatrzymany, gdy wychodził z sądu – powiedział Brodowski.

Wyjaśnił, że akcja specjalna agentów dolnośląskiej delegatury Biura została przeprowadzona, ponieważ mężczyzna powoływał się na wpływy w sądownictwie. Obiecał prezesowi jednej ze spółek zmianę decyzji sądu ws. upadłości likwidacyjnej na układową w zamian za łapówkę.

Agenci po wręczeniu 25 tys. zł łapówki sprawdzili, czy adwokat w istocie podejmie jakieś działania na korzyść tej firmy, okazało się jednak, że nic takiego nie zrobił.

Zatrzymany trafi do jednej z krakowskich prokuratur, gdzie zostaną mu postawione zarzuty łapownictwa, powoływania się na wpływy i podżegania do wręczenia korzyści majątkowych sędziom.

/cba.gov.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!