Wiadomości

Wrocławscy nauczyciele do uczniów: Nie zdawajcie matury!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nauczyciele wrocławskich szkół ogólnokształcących już dziś zapowiadają, że nie odstąpią od strajku nawet na chwilę. Nie wystawią zatem ocen licealistom, choć te powinny się pojawić w dziennikach do najbliższego wtorku. Jeśli zaś uczniowie nie będą mieli ocen, mogą nie mieć możliwości przystąpienia do egzaminów maturalnych. Co zatem z maturami? Nauczyciele radzą uczniom: nie przystępujcie do nich. A magistrat straszy, że odwoła dyrektorów szkół – pisze Gazeta Wrocławska.

– Jesteśmy w trakcie opracowywania naszych wewnętrznych postulatów. Niektóre dotyczą chociażby klasyfikacji i przebiegu matur. Nasze stanowisko jest takie, że nie chcemy przystąpić do klasyfikacji klas trzecich do czasu rozwiązania problemu – mówi Małgorzata Moczarna, nauczycielka języka polskiego w LO IX przy ul. Piotra Skargi.

– Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, wstrzymamy się od wystawienia ocen – dodaje Małgorzata Moczarna.

– Oceny proponowane wystawiliśmy jeszcze zanim rozpoczął się strajk. Zamknęliśmy pewien okres. A rząd doskonale wiedział, że strajk jest planowany. Nie było odzewu. Teraz wstrzymujemy się od klasyfikacji – twierdzi Aleksandra Łagowska, nauczycielka języka polskiego w LO IX.

Co w takiej sytuacji z uczniami?

– Może lepiej, żeby nie przystępowali do matury, która będzie przeprowadzana przez leśników czy strażaków. Niech egzaminy maturalne odbędą się w godnych warunkach i zostaną przeprowadzone przez certyfikowanych egzaminatorów. W innym przypadku będzie mnóstwo nadużyć i okazji do łamania regulaminu – radzi Joanna Stefańska, inna polonistka w LO IX.

Więcej:
https://gazetawroclawska.pl/nauczyciele-do-uczniow-nie-zdawajcie-matury-nie-bedzie-uczciwa/ar/c5-14046395

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!