Polska Wiadomości

Wołomin: pijany “uchodźca” pobił Polaka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Komendy Powiatowej w Wołowie zatrzymali 24-letniego “uchodźcę” z Ukrainy. Dezerter podejrzewany jest o narażenie 39-letniego mężczyzny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia oraz naruszenie nietykalności cielesnej 47-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego. W trakcie napaści, jakiej się dopuścił, miał blisko 2,3 promila alkoholu we krwi.

Pijany “uchodźca” pobił Polaka. W niedzielę policjanci z Wołowa zostali powiadomieni o bójce na ulicy Piastów Śląskich, gdzie jeden z uczestników poprzez uderzanie oraz kopanie między innymi w głowę leżącego mężczyzny, naraził 39-latka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Ponadto sprawca naruszył nietykalność cielesną innego 47-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego.

Podejrzany to 24-letni “uchodźca” z Ukrainy. “Mężczyzna został zatrzymany, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2,3 promila alkoholu. Wołowscy śledczy w dalszym ciągu prowadzą czynności zmierzające do przesłuchania wszystkich świadków oraz ustalenia szczegółowego przebiegu zdarzenia” – podała policja.

Jak czytamy w komunikacie, 24-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokuratura. Może grozić mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

NASZ KOMEANTARZ: Jak zwykle w takich sytuacjach, wnosimy o odesłanie krewkiego Ukraińca do jego ojczyzny. Tam będzie mógł wykazać się przeciwko rosyjskim żołnierzom, a nie polskim cywilom.

Polecamy również: PILNE! Żydowscy naziści zamordowali w Gazie polskiego wolontariusza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!