Wiadomości

Wolnościowcy pożegnają się z Konfederacją? Decyzja ogłoszona zostanie w poniedziałek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Artur Dziambor został usunięty z listy członków partii Konfederacja. Czy Wolnościowcy rozstaną się z Konfederacją? Decyzja zostanie ogłoszona w poniedziałek.

Portal wPolityce.pl poinformował, że w najbliższy poniedziałek w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa posłów Artura Dziambora, Jakuba Kuleszy i Dobromira Sośnierza, którzy tworzą partię Wolnościowcy. Podczas wspólnego wystąpienia deputowani mają zakomunikować, co dalej z ich środowiskiem politycznym. Najważniejsze pytanie dotyczy tego, czy Wolnościowcy pozostaną w Konfederacji Wolność i Niepodległość, pomimo usunięcia prezesa formacji –Artura Dziambora – z koła poselskiego ugrupowania.

– Jest oczywistością, że każdy z nas musi ogłosić, co robi dalej. Jesteśmy jednym środowiskiem, członkami zarządu partii Wolnościowcy. Pojawiła się konieczność zakomunikowania wszystkim, co dalej z tym środowiskiem – stwierdził Artur Dziambor. – Generalnie widać, że nie jesteśmy mile widziani w Konfederacji i trzeba wyciągnąć z tego wnioski – zauważył z kolei Dobromir Sośnierz.

Wczoraj poseł Artur Dziambor poinformował, że Sąd Partyjny Konfederacji zdecydował o usunięciu go z listy członków partii. „Uprzejmie informuję, że przed chwilą dostałem wyrok Sądu Partyjnego Konfederacji, zgodnie z którym zostałem usunięty z listy członków partii. Jednocześnie informuję, że pozostaję prezesem partii Wolnościowcy, do której serdecznie zapraszam. Życzę udanego piątkowego wieczoru” – napisał polityk na portalu społecznościowym Twitter.

Iskrzy w Konfederacji. Poseł został usunięty z listy członków partii

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!