Wiadomości

Iskrzy w Konfederacji. Poseł został usunięty z listy członków partii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Artur Dziambor poinformował, że Sąd Partyjny Konfederacji zdecydował o usunięciu polityka z listy członków partii. W piątek o godz. 13:00 odbyła się rozprawa Artura Dziambora przed partyjnym sądem.

“Uprzejmie informuję, że przed chwilą dostałem wyrok Sądu Partyjnego Konfederacji, zgodnie z którym zostałem usunięty z listy członków partii. Jednocześnie informuję, że pozostaję prezesem partii Wolnościowcy, do której serdecznie zapraszam. Życzę udanego piątkowego wieczoru” – napisał polityk na portalu społecznościowym Twitter.

W rozmowie z portalem Onet.pl Dziambor podał szczegóły usunięcia z Konfederacji. – Były trzy punkty i wszystkie dotyczyły moich wypowiedzi medialnych. Zarzucono mi, że powiedziałem, że prawybory korwinistów odbyły się “na pełnym Putinie” i że porównałem je do wyborów na Donbasie. Ponadto, że powiedziałem, że Rada Liderów Konfederacji zhańbiła się, odwołując uchwałę gwarantującą »jedynki« posłom. A trzeci zarzut, że w jednym z wywiadów powiedziałem, że bardziej czuję styczność ideową z wolnorynkowymi posłami opozycji – powiedział parlamentarzysta, który od teraz jest posłem niezrzeszonym. – Zapytano mnie, czy czuję skruchę. Powiedziałem, że nie. I że nie zamierzam przeprosić – dodał.

Konfederacja Wolność i Niepodległość składa się z czterech formacji politycznych: partii Nowa Nadzieja (wcześniej KORWiN), Ruchu Narodowego, Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna oraz Wolnościowców, których liderami są posłowie Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz (wcześniej partia KORWiN).

W grudniu ub.r. Kulesza został usunięty ze stanowiska przewodniczącego Konfederacji. Nowym szefem koła poselskiego został wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

Obecnie Konfederacja liczy 11 posłów w Sejmie. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku z list ugrupowania wybrani zostali: Janusz Korwin-Mikke, Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz, Konrad Berkowicz, Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak, Robert Winnicki, Krystian Kamiński, Michał Urbaniak i Krzysztof Tuduj. W listopadzie 2022 roku do koła Konfederacji dołączył Stanisław Tyszka, który jednocześnie zasilił szeregi partii KORWiN.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!