Wiadomości

Wojska ukraińskie poczyniły znaczące postępy w rejonie Bałakliji, w obwodzie charkowskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już pisaliśmy, wojska ukraińskie prowadzą szeroką ofensywę w rejonie Izjumu, nacierając na kilku kierunkach. W szczególności powodzenie uzyskali Ukraińcy w rejonie Bałakliji. Część miasta jest już pod kontrolą sił ukraińskich, które wdarły się nadto głęboko w pozycje wojsk rosyjskich na północ od niego. Zgrupowaniu wojsk rosyjskich z rejonu Izjumu grozi przecięcie linii zaopatrzeniowych.

Jak wynika z informacji udostępnianych przez Rosjan, natarcie wojsk ukraińskich wyprowadzone zostało z rejonu wsi Pryszyb. Pozycje rosyjskie zostały tam przełamane. Ukraińcy zdobyli ważne skrzyżowanie dróg Wołochiw Jar, Siemieniwka i w ciągu 2 dni zbliżyły się do miasteczka Szewczenkowe. Oznacza to, że wojska ukraińskie posunęły się o ponad 30 kilometrów.

Równocześnie wyprowadzone zostało uderzenie z rejonu Czkałowskiego na Szewczenkowe. Pozwoliło to związać obronę miasta Szewczenkowe i uniemożliwiło Rosjanom w zorganizowany sposób wycofać się do miasta.

Kolejna grupa uderzeniowa nacierała z rejonu wsi Pryszyb na Bałakliję. Zadaniem jej nie było jednak najwyraźniej zdobycie miasta, ale wprowadzenie w błąd rosyjskiej obrony co do rzeczywistego celu prowadzonej operacji i odciągnięcie sił rosyjskich z kierunku głównego uderzenia, jakim było Szewczenkowe.

Czwarta grupa uderzeniowa prowadziła natarcie z rejonu Bajraka i Husariwki na Nową Husariwkę i południowe przedmieścia Bałaklii. Źródła rosyjskie wskazują, że wojska ukraińskie dotarły tu do ​​autostrady Bałaklia-Savinc.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!