Wiadomości

Funkcjonariusze CBA zatrzymali jedną z największych producentek cukierków. Chodzi o fikcyjne faktury

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejną osobę kupującą fikcyjne faktury. Podejrzana usłyszała już zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

Funkcjonariusze warszawskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego kobietę prowadzącą działalność gospodarczą w branży cukierniczej. W toku śledztwa ustalono, że podejrzana w ramach prowadzenia działalności gospodarczej, w okresie od marca 2018 r. do września 2019 r. nabyła fikcyjne faktury VAT na kwotę ok. 2.4 mln złotych, które służyły do obniżenia należnych zobowiązań podatkowych z tytułu podatku VAT i PIT.

Zatrzymaną doprowadzono do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie zostały jej ogłoszone zarzuty m. in. oszustw podatkowych i składania fałszywych zeznań w ramach prowadzonych wobec niej kontroli podatkowych. Prokurator zastosował wobec zatrzymanej wolnościowe środki zapobiegawcze.

Jak dotąd w śledztwie zarzuty usłyszały już 34 osoby, zaś kwota ujawnionych dotychczas nierzetelnych faktur VAT wynosi ponad 50 milionów złotych. Śledztwo jest rozwojowe i śledczy planują kolejne czynności w sprawie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!