Wiadomości

Wojska syryjskie gotują się do konfrontacji z Turkami?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Elitarne pododdziały wojsk syryjskiej, słynne „Tygrysy” poczęły przemieszczać się z prowincji Dara, gdzie dobiegła końca rozprawa z tamtejszą enklawą bojowników, na równinę Al-Gaab w północno-wschodniej części prowincji Hama. Może to oznaczać przygotowania do podjęcia operacji mającej na celu odzyskanie kontroli nad prowincją Idlib, która obecnie znajduje się w większości pod kontrolą wojsk tureckich i protureckich bojowników.

Jak donosi arabskie wydanie AMN, elitarne „Tygrysy” rozpoczęły przerzucanie swych pododdziałów z Prowincji Dara na równinę Al-Gaab. Z zamieszczonego artykułu możemy dowiedzieć się, że dowództwo „Tygrysów” otrzymało rozkaz odzyskania ważnego strategicznie miasta Dżesir esz-Szugur.

Leżące w prowincji Idlib miasto Dżesir esz-Szugur zostało zdobyte przez ugrupowanie Dżabhat Fateh Al-Szam w toku wielkiej ofensywy wiosną 2015 roku.

W sytuacji gdy „Tygrysy” przygotowują się do wykonania uderzenia na pozycje bojowników na równinie Al-Gaab, siły rządowe już podjęły działania na tym kierunku, przy czym celem podjętej operacji jest wieś Dżisr esz-Szugur. W toku tych działań użyto zestawów rakietowych i ciężkiej artylerii.

Prócz tego, dziś rano siły rządowe ostrzelały rakietami miasta Bdama, Kasrej i Nadżija. W działaniach na tym kierunku biorą też udział rosyjskie samoloty.

Czytaj też:

Armia turecka przejmuje kontrolę nad prowincją Idlib /film i mapka/

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!