Wiadomości

Wojska Kirgistanu i Kazachstanu zostaną skierowane do Syrii?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosja przedstawiła władzom tureckim propozycję skierowania do Syrii żołnierzy z Kirgistanu i Kazachstanu – poinformował przedstawiciel prezydenta Turcji Recepa Erdogana Ibrahim Kalyn. Dodał on nadto, że w strefie deeskalacji w syryjskiej prowincji Idlib, prawdopodobnie, stacjonować będą żołnierze rosyjscy i tureccy.

Powiedział on także, że wysłannicy tureccy w ubiegłym tygodniu spotkali się ze specjalnym przedstawicielem rosyjskiego prezydenta Aleksandrem Ławrientiewem, z którym szczegółowo omówili tę kwestię.

– Od Rosjan otrzymaliśmy także propozycję, czy nie dobrze by było, skierować tam odpowiednią liczbę Kirgizów i Kazachów.Oni by mogli również odegrać jakąś rolę w tych działaniach – powiedział Kalyn.

Stwierdził on, że kwestia ta wymaga szczegółowej analizy, przede wszystkim należy postanowić, kto skąd wejdzie i gdzie oraz iloma żołnierzami dysponuje. Przedstawiciel Erdogana powiedział,. że te sprawy będą rozpatrywane dogłębnie podczas kolejnego spotkania w Astanie.

Jak zauważył Kalyn, grupa robocza na razie jeszcze rozpracowuje mapy stref deeskalacji, nanosząc linie ich rozgraniczenia. Uściślił on, że w prowincji Idlib będą przebywać żołnierze tureccy i rosyjscy, w rejonie Damaszku z Rosji i Iranu, a na południe w Dara – jordańskie i amerykańskie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!