Wiadomości

„Lojalka” Schetyny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czegóż właściwie innego można się było spodziewać po Grzegorzu Schetynie?

– Będziemy chcieli zrobić gest i przyjąć kilkanaście, kilkadziesiąt matek z dziećmi z miejsc objętych wojną, żeby pokazać, że Polska nie jest antyeuropejska – powiedział w czwartek dziennikarzom w Brukseli szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Schetyna podkreślił dodatkowo, że PO przyjechała do Brukseli, bo musi „reprezentować polską rację stanu, ponieważ nie robi tego rząd PiS ani premier Szydło”.

– Dziś chcę powiedzieć w imieniu PO, że w związku z tym, że rząd PiS nie chce o tym rozmawiać, odwraca się od Europy, nie chce być solidarny i otwarty z rodziną europejską (…), będziemy chcieli zrobić gest i przyjąć kilkanaście, kilkadziesiąt matek z dziećmi z miejsc objętych wojną, żeby pokazać, że Polska nie jest antyeuropejska – stwierdził obłudnie obecny lider PO.

Trzeba by było być nie lada naiwnym,by ten gest potraktować jako gotowość do pomagania komukolwiek. Chodzi wyłącznie o to, by zademonstrować, że w konflikcie między Niemcami a Polską politycy PO konsekwentnie stoją po stronie Niemiec.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!