Wiadomości

Wojska izraelskie ostrzelały szereg miejscowości na południu Libanu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wojska izraelskie uderzyły na cele w południowym Libanie w odpowiedzi na wystrzelenie stamtąd kilku pocisków przeciwpancernych w kierunku przygranicznej bazy wojskowej i pojazdów wojskowych, podała służba prasowa wojsk izraelskich.

Wojsko informuje o „kilku uderzeniach” na terytorium Libanu. Rzecznik premiera Izraela Ofir Gandelman powiedział, że nie ma rannych ani martwych.

„Kilka pocisków przeciwpancernych zostało wystrzelonych z Libanu w kierunku bazy wojsk Izraelskich i sprzętu wojskowego. <...> Izraelskie Siły Obronne odpowiedziały uderzeniami na źródła ognia i inne cele w południowym Libanie” – poinformowano w komunikacie.

Z kolei armia libańska poinformowała, że ​​Izrael wystrzelił ponad 40 pocisków w stronę szeregu miejscowości w południowym Libanie. Podkreśono, że bombardowanie trwa.

Incydent ten, jeden z najpoważniejszych od czasu drugiej wojny w Libanie w 2006 r., poprzedziły groźby ze strony ruchu Hezbollah, w których mowa była o pomszczeniu ostatnich izraelskich nalotów na Bejrut i Syrię, w których zginęło kilku jego aktywistów.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!