Wiadomości

Wojska białoruskie włączyły się do wojny przeciw Ukrainie?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzecznik dowództwa zgrupowania wojsk obrony terytorialnej “Północ” twierdzi, że białoruskie wojska biorą udział w działaniach wojennych przeciw Ukrainie na Czernihowszczyźnie. Stałoby to w sprzeczności z zapewnieniami Łukaszenki, który dopiero co mówił, że białoruskie wojska nie wezmą udziału w rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Rzecznik dowództwa zgrupowania wojsk obrony terytorialnej “Północ” Witalij Kiryłow przekazał informację o wkroczeniu wojsk białoruskich w rejon Czernihowa.

Jak czytamy na portalu unian.ua, mieszkańcy wsi Słabin, Pakul oraz przysiółka Mychajło-Kocyubiński zgłaszają ruch sprzętu wojskowego z białym kółkiem. Według mieszkańców Mychajło-Kocyubynskiego, o 11:30 przeszła białoruska kolumna składająca się z 33 pojazdów, z których 11 to Grady.

– Nie zamierzamy w przyszłości brać udziału w tej operacji specjalnej – mówił dopiero co Łukaszenka. – Armia białoruska nie bierze udziału w działaniach wojennych i nigdy tego nie robiła – dodawał przywódca Białorusi.

Łukaszenka tłumaczył też, że Rosjanie nie oczekują od Białorusinów zaangażowania w konflikt.

– Co więcej, rosyjskie kierownictwo polityczne nigdy nie podnosiło tej kwestii z nami – naszego zaangażowania w konflikt zbrojny – przekonywał białoruski dyktator.

/Ukraińska Prawda, unian.ua, tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!