Wiadomości

Wojska azerbejdżańskie wznowiły natarcie na pozycje sił armeńskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Walki azerbejdżańsko-armeńskie, które rozpoczęły się o północy 12/13 września br. i które w ciągu wczorajszego dnia straciły na intensywności, wybuchły dziś rano z całą mocą. O godz. 8.00 rano wojska azerbejdżańskie wznosiły natarcie – informuje Ministerstwo Obrony Armenii.

Krwawe walki wybuchły o północy 12/13 września br. Oddziały azerbejdżańskie przy wsparciu artylerii i dronów ruszyły do natarcia, przejmując kontrolę nad szeregiem strategicznych punktów.

Azerbejdżan w działaniach tych miał stracić 50 zabitych, w tym 42 żołnierzy służących w 8 Armii i 8 żołnierzy Straży Granicznej. Straty strony armeńskiej zdają się być kilkakrotnie większe, ale trudno powiedzieć o nich coś konkretnego. Do sieci trafiły filmy ukazujące wielką liczbę trupów, ale także wziętych do niewoli żołnierzy armeńskich, których w sumie miało być ok. 30.

W ciągu dnia walki straciły na intensywności, aczkolwiek tu i ówdzie dochodziło do prób infiltrowania stanowisk armeńskich, które były nadto atakowane przy użyciu dronów.

Dziś o godzinie 8.00 czasu lokalnego – jak informuje armeński resort obrony – wojska azerbejdżańskie, przy wsparciu artylerii, wznowiły natarcie. Jest ono prowadzone w kierunku miejscowości Dżermuk i Verin Shorzha.

Wczoraj na prośbę premiera Armenii Nikola Paszyniana odbyła się wideokonferencja przywódców Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, której Armenia jest członkiem i której przewodzi Federacja Rosyjska. Podobno kraje tureckie, Kazachstan i Kirgistan, będące członkami OUBZ, sprzeciwiły się wyjściu na przeciw prośbie Paszyniana w sprawie udzielenia pomocy wojskowej przez OUBZ Armenii przeciw Azerbejdżanowi.

Czytaj też:

Paszynian: Azerbejdżan zgłosił roszczenia terytorialne do regionu Zangezur

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!