Wiadomości

Paszynian: Azerbejdżan zgłosił roszczenia terytorialne do regionu Zangezur

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Armenii Nikol Paszynian poinformował, że w dzisiejszych walkach poległo dotychczas 49 żołnierzy armeńskich. Twierdzi on nadto, że Azerbejdżan zgłosił roszczenia terytorialne do części terytorium Armenii, co- jak zapewni – jego kraj stanowczo odrzucił.

“Azerbejdżan zażądał uznania Górskiego Karabachu za część Azerbejdżanu” – powiedział Paszynian. “W trakcie negocjacji Azerbejdżan przedstawił Armenii swoje żądania dotyczące terytorialne od Nadzzoru do Erewania” – dodał premier Armenii, zaznaczając, że Armenia odrzuciła te żądania i że “przez terytorium Armenii nie zostanie zapewniony żaden korytarz”.

Przypomnijmy, że dzisiejszej nocy doszło do wznowienia walk między siłami azerbejdżańskimi i armeńskimi. Armenia zwróciła się o pomoc do Rosji o krajów Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, której jest członkiem i której przewodzi Federacja Rosyjska. Z kolei turecki minister obrony Hulusi Akar podkreślił, iż Turcja stoi murem za Azerbejdżanem. O godz. 9.00 czasu lokalnego miało wejść w życie zawieszenie broni, ale walki nadal trwają:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!