Wiadomości

Aktor Bartłomiej M. oskarżony o gwałty na nastolatkach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko aktorowi Bartłomiejowi M. – dowiedział się portal tvp.info. Mężczyzna jest oskarżony o zgwałcenie dziewięciu kobiet, w tym kilku poniżej 15. roku życia, a także o szereg innych przestępstw seksualnych.

Akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi M. prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie w piątek 9 września. Informację tę potwierdza w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Marcin Saduś. Śledczy ustalili, że aktor w latach 2004-16 popełnił w sumie 14 przestępstw przeciwko wolności seksualnej.

– Jak wynika z ustaleń śledztwa, oskarżony pod pretekstem wykonywania sesji zdjęciowych zwabiał nastoletnie dziewczyny, z których najmłodsze miały 14 lat (najstarsza 17), głównie do wynajmowanego przez siebie mieszkania w Warszawie, a następnie po podaniu im alkoholu lub środka odurzającego doprowadzał je do obcowania płciowego lub innych czynności seksualnych – przekazał prokurator.

Pokrzywdzone w swych zeznaniach wskazywały, że oskarżony sugerował, iż jest znanym i wpływowym aktorem telewizyjnym, a profesjonalne sesje mogą je wypromować. Jednak Bartłomiej M. nie był profesjonalnym fotografem i nigdy nie wystawiał zdjęć z udziałem nagich kobiet, zaś za sesje nigdy nie brał pieniędzy. Według prokuratorów mężczyzna „wzbudzał zaufanie małoletnich, wykorzystywał ich naiwność i brak doświadczenia”.

– Pokrzywdzone wskazywały, że z perspektywy czasu czuły się inaczej niż po spożyciu samego alkoholu. Pokrzywdzone często traciły świadomość lub były półsenne i bezwładne – opisuje prok. Saduś.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!