Wojna rosyjsko-ukraińska. Raport z frontu (19.11.2023)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wojna rosyjsko-ukraińska (stan na ranek 19.11.2023):

  • Ukraiński pilot ukradł Su-27 wyposażony w zachodnie pociski i wylądował na rosyjskim lotnisku. Ta spektakularna operacja rosyjskiego wywiadu bez wątpienia przyczyni się do opóźnienia dostaw na Ukrainę samolotów F-16. Co więcej, uciekinier na pewno przekazał rosyjskim służbom wiele informacji o lokalizacji lotnisk używanych przez Ukraińców, w tym zapasowych, które są aktywnie wykorzystywane operacyjnie.
  • Rosjanie nie ustają w próbach zlikwidowania przyczółka w Krynkach. Niszczą łodzie zakotwiczone przy brzegu, miejsca koncentracji żołnierzy do przeprawy, wreszcie ich kryjówki na samym przyczółku. Pojawiło się też nagranie ze zrzucania ulotek na przyczółek. Rosjanie informują w nich, że ukraińskie dowództwo nie zamierza ewakuować rannych i zabitych z tego odcinka, co wobec trudności logistycznych, jest właściwie faktem.
  • Rosjanie wdarli się do południowego kompleksu przemysłowego Awdijiwki. Ich dalsze postępy zagrażają całej obronie południowej części miasta.
  • Na północnej flance miasta stale toczą się ciężkie walki, jednak bez postępów terenowych żadnej strony.
  • Ukraińcy kontynuują operację na kierunku Gorłówki. Wszystko wskazuje, że jej celem jest zmuszenie Rosjan do przerzucenia rezerw w o miejsce, tym samym osłabiając nacisk na Awdijiwkę.
  • Rosjanie wdarli się do Andrijiwki. Według doniesień zajęli ruiny tej wioski, jednak nie jest to pewne.
  • Trwają walki na przedpolu Bogdaniwki i o Hromowe na odcinku bachmuckim.

Link do poprzedniego raportu z frontu znajduje się tutaj.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!