Wiadomości

Wnuk Wałęsy zatrzymany przez policję, prawdopodobnie chodzi o udział w pobiciu Szwedów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wnuk Lecha Wałęsy został zatrzymany przez policję – dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska. Według informacji portalu 20-letni Bartłomiej W. może być zamieszany w sprawę pobicia Szwedów, do którego doszło 21 maja w Gdańsku. W tej sprawie zatrzymano także dwie inne młode osoby.

Do napaści na dwóch Szwedów doszło około północy 21 maja br. przy ul. Katarzynki, czyli w ścisłym historycznym centrum Gdańska.

Jak informowała gdańska policja, z jej ustaleń wynikało, że trzej młodzi mężczyźni zaatakowali dwóch obywateli Szwecji i „wykorzystując ich stan bezbronności”, okradli jednego z nich, zabierając mu telefon komórkowy. Okradziony turysta miał też zostać poturbowany: trafił do szpitala z urazem głowy.

Mariusz Duszyński, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, poinformował, że w piątek w tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Duszyński wyjaśnił, że osoby te wytypowano na podstawie zeznań pokrzywdzonych, nagrań monitoringu oraz innych dowodów pozyskanych w sprawie.

Zaznaczył, że są to osoby mogące mieć związek z rozbojem, ale ewentualne postawienie im zarzutów będzie uzależnione od efektów czynności (m.in. przeszukania mieszkań podejrzewanych), które zaplanowano na piątek i sobotę rano.

Z kolei 26 maja ten sam mężczyzna miał pobić w Gdańsku dwóch licealistów, jednemu z nich wybijając dwa zęby. Według Wirtualnej Polski obie sprawy mają zostać połączone.

/wp.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!