Wiadomości

“Dżihad nie ma granic. Przyjdziemy do waszych domów” – atak hakerski na polskie portale

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kilkadziesiąt portali działających w różnych miastach Polski oraz polskojęzyczny portal informacyjny w Londynie zostało sparaliżowanych po cyberataku typu “Deface”. Polega on na podmianie zawartości strony internetowej na przygotowany przez hakerów materiał. Hakerzy zażądali m.in. “zatrzymania amerykańskich żołnierzy”. Właściciel serwisów zgłosił sprawę m.in. Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – informuje Polsat News.

„Dżihad nie ma granic. Zatrzymajcie amerykańskich żołnierzy, albo przyjdziemy do waszych domów” – taki napis wyświetlił się we wtorek na głównych stronach sieci portali informacyjnych zarządzanych przez Grupę Tipmedia, m.in. w portalu Radio Tczew, Cooltura24 Londyn, Telewizja Sudecka, Telewizja Świnoujście. Na stronach pojawiło się zdjęcie z terrorystą i flagami Polski i USA . Portale były niedostępne przez większość dnia, a usuwanie skutków cyberataku zakończono w środę nad ranem.

W czwartek doszło do drugiego ataku, w którym podmieniono treść artykułów oraz ich tytuły w 24 serwisach informacyjnych obsługiwanych przez Grupę Tipmedia. Na stronach pojawiły się teksty w języku arabskim.

– Skala tego ataku hakerskiego, a zwłaszcza pozostawione przez hakerów treści, w oczywisty sposób musi być przedmiotem zainteresowania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo struktur państwa. Dlatego jako właściciel sieci portali składamy zawiadomienie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego licząc na profesjonalną identyfikację źródła tego ataku – powiedział polsatnews.pl Piotr Marek, prezes Grupy Tipmedia.

/polsatnews.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!