Wiadomości

Wnioski do sądu po blokadzie marszu Młodzieży Wszechpolskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja skierowała 117 wniosków do sądu o ukaranie osób, które postanowiły wcielić się w zomowców i blokowały legalny marsz Młodzieży Wszechpolskiej w rocznicę Bitwy Warszawskiej. W blokadzie wzięli udział m.in. przedstawiciele ruchu Obywatele RP i członkinie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Do zajść doszło m.in. na skrzyżowaniu ulicy Chmielnej z Foksal. Łącznie funkcjonariusze wylegitymowali 178 osób. Wystawiono także pięć mandatów.

Rzecznik stołecznej policji podkom. Sylwester Marczak wskazał, że blokowanie polegało m. in. na siadaniu na trasie marszu Młodzieży Wszechpolskiej, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób. Zaznaczył, że podobne działania policja prowadzi za każdym razem, gdy blokowane jest legalne zgromadzenie.

Marczak przypomniał, że podobnie było w czerwcu, gdy parada równości była blokowana przez środowiska prawicowe. – W momencie, kiedy osoby dopuszczają się łamania obowiązujących przepisów, muszą się liczyć z konsekwencjami i takie konsekwencje zostaną wyciągnięte, m. in. wobec tych osób, które blokowały legalne zgromadzenie – podkreślił.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!