Wiadomości

Włosi skorygowali dane dotyczące liczby zgonów z powodu zarażenia koronawirusem – dziś jednak było ich więcej niż wczoraj

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczba zmarłych we Włoszech w ciągu ostatniej doby osób zakażonych koronawirusem wynosi 712, czyli o 50 więcej niż wynika z opublikowanego wcześniej raportu Obrony Cywilnej. Łączna liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa ma wynosić 8.215.

Wcześniej podano, że w ciągu ostatnich 24 godzin we Włoszech odnotowano 6.153 nowe przypadki zakażenia koronawirusem oraz 662 spowodowane tym zgony. W ten sposób liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła tam do 80.539, spośród których zmarło 8.165 osób.

Odnotowano przy okazji, iż liczba zgonów miałaby być niższa aniżeli w dniu poprzednim. Dobę wcześniej zmarły tam bowiem 683 osoby zarażone koronawirusem. Okazuje się jednak, że dane te były błędne i że w rzeczywistości dziś liczba zgonów była wyższa niż wczoraj.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej. Coraz bardziej niepokojące są też doniesienia ze Stanów Zjednoczonych.

Z danych WHO wynika, że w Stanach Zjednoczonych jest najwyższe tempo wzrostu nowych zachorowań – większe, niż we Włoszech i Hiszpanii. W Stanach Zjednoczonych zmarło w ciągu ostatniej doby ponad 200 osób zakażonych koronawirusem. USA stały się tym samym szóstym krajem, w którym przekroczono liczbę tysiąca ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2.

Jak już pisaliśmy wielokrotnie, szczególnie dramatyczna sytuacja, poza wspomnianymi Włochami, panuje w Hiszpanii oraz we Francji, aczkolwiek w Hiszpanii, pojawiły się ostatnio pewne symptomy wyhamowania skali dramatu.

W Hiszpanii w ciągu minionej doby zmarło 655 osób zainfekowanych koronawirusem – poinformowały przed południem hiszpańskie władze sanitarne. To mniej niż wczoraj, kiedy to zmarło 738 osób. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w Hiszpanii o 8.578 – do 47.610. Spośród nich zmarło 4.089 osób.

A jak jest w mniejszych krajach Zachodniej Europy?

W ciągu ostatniej doby w Holandii stwierdzono ponad 1000 nowych przypadków zakażeń koronawirusem – podał w czwartek Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). To najwyższy dzienny przyrost zachorowań w tym kraju. 78 kolejnych osób zmarło.

Łączna liczba osób, u których stwierdzono do tej pory zakażenie koronawirusem, wynosi w Holandii 7431. W całym kraju z powodu Covid-19 zmarły w sumie 434 osoby.

W Szwajcarii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła od środy o 58 do 161 – poinformowało w czwartek Federalne Biuro Zdrowia Publicznego. Łączna liczba zakażonych w kraju przekroczyła 10 tys. Władze podały, że liczba zainfekowanych wzrosła od środy z 9.765 do 10.714.

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 198 osób – poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 49 w porównaniu ze środą. W ciągu ostatnich 24 godzin zaraziło się 4.995 osób.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!