Wiadomości

Chiny zabronią wjazdu na swoje terytorium prawie wszystkim cudzoziemcom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chiny zabronią wjazdu na swoje terytorium prawie wszystkim cudzoziemcom. Ma to zapobiec przenoszeniu z zagranicy koronawirusa.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej. Coraz bardziej niepokojące są też doniesienia ze Stanów Zjednoczonych.

Z danych WHO wynika, że w Stanach Zjednoczonych jest najwyższe tempo wzrostu nowych zachorowań – większe, niż we Włoszech i Hiszpanii. W Stanach Zjednoczonych zmarło w ciągu ostatniej doby ponad 200 osób zakażonych koronawirusem. USA stały się tym samym szóstym krajem, w którym przekroczono liczbę tysiąca ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2.

Jak już pisaliśmy wielokrotnie, szczególnie dramatyczna sytuacja panuje w Hiszpanii oraz we Włoszech i we Francji, aczkolwiek w tych dwóch pierwszych krajach pojawiły się ostatnio pewne symptomy wyhamowania skali dramatu.

W Hiszpanii w ciągu minionej doby zmarło 655 osób zainfekowanych koronawirusem – poinformowały w środę przed południem hiszpańskie władze sanitarne. To mniej niż wczoraj, kiedy to zmarło 738 osób. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w Hiszpanii o 8.578 – do 47.610. Spośród nich zmarło 4.089 osób.

We Włoszech – jak poinformowano wczoraj wieczorem – w ciągu ostatnich 24 godzin liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 5.210 – do 74.386. W ciągu ostatniej doby zmarły tam 683 osoby zarażone koronawirusem, przez co łączna liczba ofiar śmiertelnych doszła we Włoszech do 7.503. Należy podkreślić, że odnotowana w ciągu ostatniej doby liczba zgonów w związku z zarażeniem koronawirusem jest mniejsza niż dzień wcześniej, choć większa niż przedwczoraj i trzy dni temu…

Ale wcale nie lepiej jest w mniejszych krajach Zachodniej Europy.

W ciągu ostatniej doby w Holandii stwierdzono ponad 1000 nowych przypadków zakażeń koronawirusem – podał w czwartek Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). To najwyższy dzienny przyrost zachorowań w tym kraju. 78 kolejnych osób zmarło.

Łączna liczba osób, u których stwierdzono do tej pory zakażenie koronawirusem, wynosi w Holandii 7431. W całym kraju z powodu Covid-19 zmarły w sumie 434 osoby.

W Szwajcarii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła od środy o 58 do 161 – poinformowało w czwartek Federalne Biuro Zdrowia Publicznego. Łączna liczba zakażonych w kraju przekroczyła 10 tys. Władze podały, że liczba zainfekowanych wzrosła od środy z 9.765 do 10.714.

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 198 osób – poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 49 w porównaniu ze środą. W ciągu ostatnich 24 godzin zaraziło się 4 995 osób.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!