Wiadomości

Włamał się do jubilera. Co ukradł, to pogubił

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wyjaśnili okoliczności oraz zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z salonów jubilerskich na terenie miasta. Łączna wartość strat to ponad 13 tysięcy złotych. 26-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku stycznia (04.01.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z salonów jubilerskich na terenie miasta, z którego wnętrza zniknęła biżuteria oraz elementy wystawy. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki.

Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca uciekając pozostawił część skradzionych rzeczy w pobliżu budynku. Pogubił je. Zostały one odnalezione i zabezpieczone. Do działań został także włączony pies tropiący wraz z przewodnikiem. W trakcie czynności m.in. zabezpieczono ślady, nagrania z kamer monitoringów i przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony łączną wartość strat wycenił na ponad 13 tysięcy złotych.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia i dotarciem do sprawcy zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci w trakcie czynności operacyjnych wpadli na trop prawdopodobnego sprawcy przestępstwa. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Olsztyna, który został zatrzymany w ubiegły poniedziałek (30.01.2023).

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Część skradzionych rzeczy wróciła już do prawowitego właściciela.

/Policja Warmińsko Mazurska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!