Wiadomości

To Polacy ponoszą winę za wybuch II wojny światowej? Szokujące tezy niemieckich propagandystów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Patrycja Anna Tepper, analityk w Instytucie Zachodnim, zwróciła uwagę na publikację niemieckiego wydawnictwa, które ma być związane z AfD. Oto bowiem artykułem okładkowym gazety „COMPACT-Geschichte” jest artykuł na temat „polskiego szowinizmu”, który miał się przyczynić do wybuchu II wojny światowej.

„AFD ma taką swoją gazetkę i w nowym numerze pt. Przemilczana wina Polski czytamy: Przeczytajcie, jak polski szowinizm skierowany nie tylko przeciwko Niemcom, ale i przeciwko Związkowi Sowieckiemu, szybko się rozwijał i odegrał niemałą rolę w wybuchu II WŚ” – przytacza streszczenie artykułu Patrycja Anna Tepper.

W numerze wybielającym winę Adolfa Hitlera i rozgrzeszającym go za wybuch II Wojnie Światowej zamieszczono między innymi artykuł, wskazujący, że to w II RP terroryzowano Żydów i innych cudzoziemców. „To tak w związku z żądaniami reparacyjnymi. Przypominam, że AfD to w sąsiadującej z nami np. Meklemburgii to główna siła polityczna w sondażach!” – komentowała analityk instytutu.

Materiał, odpowiadający tekstowi ukazał się również na kanale YouTube powiązanego z AFD medium. Prezentowana podczas rozmowy redaktorów mapa wskazuje, że przyłączenie do Polski Pomorza i Wielkopolski było aktem „grabieży niemieckich ziem”, dokonując przy masowego mordu Niemców.

/tysol.pl, pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!