Wiadomości

Gowinowcy i AGROunia rejestrują nową partię. Tonący brzytwy się chwyta?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi “Wirtualna Polska”, Porozumienie i AGROunia rejestrują nową partię i planują wystartować pod wspólnym szyldem w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Nazwa nowej partii nie została jeszcze ujawniona, wiadomo jednak, że ugrupowanie będzie miało dwóch liderów: Magdalenę Srokę (dotychczas Porozumienie) i Michała Kołodziejczaka (Agrounia).

Informacje o powstaniu wspólnego ugrupowania potwierdzają rozmówcy WP z obydwu partii. Poinformowano, że o zawiązaniu sojuszu zadecydował “brak jasnej deklaracji głównych partii opozycyjnych ws. formuły startu w wyborach oraz brak satysfakcjonującego dla Porozumienia i AGROunii miejsca przy negocjacyjnym stole”.

Proces rejestracji nowej partii już się rozpoczął, choć nazwa utrzymywana jest w tajemnicy. Wiadomo jednak, że będzie to zupełnie nowy szyld. Partia planuje wystartować w jesiennych wyborach z listami zbudowanymi tylko na bazie własnych środowisk.

– Prowadzimy rozmowy z Michałem Kołodziejczakiem na temat zbudowania wspólnego projektu. Czas, żeby po stronie opozycji zabrać się do konkretnej pracy, bo tego oczekują od nas ludzie – przekazała Magdalena Sroka, która dwa miesiące temu przejęła partię po dotychczasowym liderze Jarosławie Gowinie.

– Opozycja jest sparaliżowana, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, stąd nasz szybki ruch. Wysyłamy jasny sygnał, że łączymy środowiska, które są na dwóch biegunach: miasto i wieś. Tworzymy projekt dla tych, którzy zawiedli się na PiS – komentuje Michał Kołodziejczak.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!