Wiadomości

Władze Rzymu zburzą wille klanu Casamonica

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Osiem nielegalnie zbudowanych wilii należących do mafijnego klanu Casamonica przejęli włoscy policjanci. Na wniosek burmistrzyni Rzymu Virginii Raggi budynki te zostaną w najbliższym czasie zburzone. Operacja ta była przygotowywana przez 10 miesięcy i było w nią zaangażowanych 600 funkcjonariuszy.

Operacja zaczęła się we wtorek rano. Z budynków eksmitowano ponad 30 osób. W lokalach znaleziono wiele elementów wykonanych ze złota, cenne rzeźby i malowidła.

– Dzisiaj jest historyczny dzień dla Rzymu i rzymian. Kładziemy kres nielegalności i wysyłamy mocny sygnał do świata przestępczego i do klanu Casamonica, dokonując eksmisji i burząc osiem nielegalnych willi. To koniec po 30 latach przestępczości – stwierdziła Raggi.

Członkowie mafijnego klanu Casamonica wybudowali te wille bez żadnych zgód, na terenach archeologicznych. Mafiosi zajmowali się handlem narkotykami, lichwą i prowadził także interesy w branżach gastronomicznej i turystycznej. Majątek klanu oszacowano na dziesiątki milionów euro.

O klanie zrobiło się głośno przed trzema laty, gdy po śmierci przywódcy Kalnu – Vittoria Casamonica urządzono mu pogrzeb w stylu „Ojca Chrzestnego”, z muzyką z tego filmu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!