Wiadomości

Potężna eksplozja wstrząsnęła ubiegłej nocy szwedzkim Malmö

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ładunek wybuchowy został zdetonowany w restauracji w dzielnicy Malmö zamieszkałej przez imigrantów. Huk był słyszalny w całym Malmö. Policja, która wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie aktu terroru zagrażającemu ludności, zablokowała rozległy teren wokół restauracji.

– Mamy tutaj eksplozję o dużej sile. Cała restauracja jest zdewastowana – powiedział sierżant Peter Ljungsryd.

Na miejscu przybyła jednostka policji ds. zamachów bombowych, która prowadzi dochodzenie odnośnie wybuchu, aby dowiedzieć się, co konkretnie go spowodowało.

– Czasami można znaleźć zarówno DNA, jak i odciski palców w toku śledztwa prowadzonego na miejscu wybuchu, nie zawsze ulegają one zniszczeniu – powiedział inspektor policji Thomas Söderberg.

Technicy kryminalistyczni również zjawili się na miejscu, szukając dowodów, które można powiązać ze sprawcami. Policja nie ujawniła, czy są świadkowie zdarzenia, dodając, iż nie wie, czy pracownicy lub właściciel restauracji otrzymali jakiekolwiek groźby.

– Policjanci przeanalizują także materiał z kamer monitoringu znajdujących się w okolicy. Jest to obszar dość ruchliwy. Można mówić o szczęściu, że nikt nie był w chwili wybuchu pobliżu – powiedział Thomas Söderberg.

/aftonbladet.se/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!