Wiadomości

Władimir Putin spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził w piątek, że podczas rozmów szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem ustalono, że odbędzie się spotkanie Kima z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Nie podał jego daty.

„Istotnie, takie spotkanie jest możliwe” – powiedział Dmitrij Pieskow.

Jak dodał, szczegóły i termin „będą dalej ustalane poprzez kanały dyplomatyczne”.

Rzecznik Kremla zaprzeczył sugestiom, że spotkanie przywódców Rosji i Korei Północnej mogłoby odbyć się na początku czerwca w Pekinie.

Wcześniej w piątek północnokoreańska agencja prasowa KCNA podała, że Rosja i Korea Północna porozumiały się, że spotkanie przywódców odbędzie się w bieżącym roku, gdy obchodzona będzie 70. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między nimi. Agencja podała, że ustalenia zapadły podczas rozmów Ławrowa i Kima.

Szef MSZ Rosji spotkał się w czwartek w Pjongjangu z przywódcą Korei Północnej i zaprosił go do złożenia wizyty w Rosji. Wizyta Ławrowa, pierwsza od 2009 roku, odbyła się na dwa tygodnie przez spotkaniem Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem, planowanym na 12 czerwca w Singapurze.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!