Wiadomości

Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie zabezpieczeń antyterrorystycznych wokół Wieży Eiffla

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polityka multi-kulti święci triumfy. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do instalacji kuloodpornej szyby wokół wieży Eiffla. Konstrukcja ma mieć trzy metry wysokości, kosztować prawie 20 milionów euro i chronić przed atakami terrorystów.

Przednia i tylna część zabudowania przybierze formę 3-metrowej przeciwpancernej szklanej ściany, a boczne będą wykonane z siatki o podobnej wysokości.

Hartowane szkło ma być kuloodporne i wytrzymałe na eksplozję bomby oraz ma chronić zabytek przed hałasem z ruchliwych ulic.

Szklany płot zastąpi barierki, które ustawiono wokół wieży Eiffla w czerwcu 2016 r., by zapewniały zabezpieczenie przed ewentualnym zamachem terrorystycznym w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej. Było to jednak rozwiązanie tymczasowe. Mieszkańcy miasta i turyści narzekali, że odbierało urok nie tylko Polom Marsowym, na których stoi wieża, ale i samej budowli.

Francuzi przekonują, że dzięki rozpoczętym pracom „żelazna dama” powinna zyskać na… estetyce. Wypięknieją rzekomo także ogrody, które znajdą się wewnątrz strefy ochronnej. Całkowity koszt robót ma wynieść 25 mln euro.

Zakończone one mają zostać 13 lipca 2018 r., by – jak pisze “Le Figaro” – tradycyjne fajerwerki w dniu narodowego święta Francji 14 lipca można było podziwiać w poczuciu bezpieczeństwa.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!