Wiadomości

Walka z wiatrakami – policja francuska zlikwidowała kolejny nielegalny obóz uchodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja ewakuowała dziki obóz dla imigrantów w Grand-Synthe, portowym mieście położonym na peryferiach Dunkierki, na północy Francji. W obozie przebywało kilkaset osób – mężczyźni, kobiety i około sześćdziesięcioro dzieci.

Rano około 200 policjantów i żandarmów otoczyło przylegający do podmiejskiego lasu obóz, nie dopuszczając tam działaczy organizacji humanitarnych i charytatywnych. 

Dowodzący operacją stwierdził, że sygnał do jej rozpoczęcia dał minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb po konsultacjach z merem miasta, który wcześniej mimo sprzeciwu szefa resortu zainstalował tam toalety i prysznice. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wyjaśnia, że operację przeprowadzono w związku z troską o to, by tym ludziom zapewnić względnie przyzwoite warunki pobytu.

Wszystkie osoby przewieziono kilkunastoma autokarami do ośrodków, gdzie zostaną przebadane i gdzie otrzymają ważne informacje dotyczące ich przyszłości. Czeka tam na nich 400 miejsc noclegowych. 

To kolejny zlikwidowany w tym tygodniu obóz imigrantów. W poniedziałek policja zlikwidowała inny obóz imigrantów pod Calais, gdzie koczowało 85 osób. Większość z koczujących tam uchodźców usiłowała bez powodzenia przedostać się na Wyspy Brytyjskie.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!