Polska Wiadomości

Wkrótce koniec ekoterrorystów z “Ostatniego Pokolenia”?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Konfederacja zapowiedziała złożenie zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstw przez aktywistów skrajnie lewicowej grupy “Ostatnie Pokolenie”  “Warszawiacy mają dość terroru aktywistów” – napisała przedstawicielka partii.

Wkrótce koniec ekoterrorystów z “Ostatniego Pokolenia”? – Składamy jako Konfederacja zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizację Ostatnie Pokolenie – powiedziała Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak przypomniała, Ostatnie Pokolenie zostało uznane przez sąd krajowy w Monachium za organizację przestępczą.

“Na mocy prawomocnego wyroku Sądu Krajowego w Monachium grupa klimatyczna Ostatnie Pokolenie została uznana za zorganizowaną grupę przestępczą. Czas na podobny wyrok w Polsce” – przekazano w dalszej części wpisu.

Rzecznik Konfederacji zadeklarowała też: “Chcemy Żyć Normalnie! Chcemy bez problemów dojeżdżać do pracy, do szkół, odwożąc nasze dzieci, do szpitali!” oraz “Lewica zazwyczaj jest odklejona od rzeczywistości, ale tu przykleja się do jezdni i skutecznie utrudnia ludziom życie”.

Do wpisu Zajączkowska-Hernik dołączyła dwa zdjęcia, w tym jedno, na którym widoczny jest pomnik warszawskiej Syrenki, który na początku marca został oblany pomarańczową farbą.

– Nasze akcje są szokujące i wydają się nie na miejscu, ale z perspektywy czasu widać, że są skuteczne. Dzięki nim o klimacie nie może być cicho. Ludzie zwracają uwagę na kontrowersyjne protesty, bo one ingerują w ich życie codzienne i to nie jest komfortowepowiedziała z kolei Julia Keane z Ostatniego Pokolenia.

Akcja pod warszawską syrenką i przyklejanie się do asfaltu to nie jedyny atak terrorystyczny w wykonaniu tej skrajnie lewicowej grupy. W marcu br. dwie aktywistki wtargnęły na scenę podczas koncertu w Filharmonii Narodowej, by wykrzykiwać absurdalne, zielono-komunistyczne hasła.

NASZ KOMENTARZ: Miejmy nadzieję, że podobnie jak w Niemczech, skrajnie lewicowi ekoterroryści zostaną w Polsce uznani za organizację przestępczą i terrorystyczną.

Polecamy również: Gigantyczna afera korupcyjna na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!