Świat Wiadomości Żydzi

Odkryto masowe groby ofiar żydowskich nazistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W okolicach szpitali Nasser i Al Shifa w Gazie odnaleziono zbiorowe mogiły, zawierające setki ciał zamordowanych Palestyńczyków. Niektóre z pochowanych ciał miały związane ręce i nogi, przestrzelone głowy oraz inne ślady świadczące o torturach. Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka Volker Turk wezwał do przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie tej żydowskiej zbrodni.

Odkryto masowe groby ofiar żydowskich nazistów. Palestyńskie władze poinformowały, że po wycofaniu żydowskiej armii, w szpitalu Nassera w Khan Younis znaleziono około 200 ciał cywili. Znaleziono je także w placówce medycznej Al Shifa w Gazie. Zwłoki miały zostać odkryte podczas minionego weekendu. We wtorek Al Jazeera poinformowała, że łącznie znaleziono już 310 ciał. Ekshumacje trwają od soboty, a ostateczna liczba może być znaczenie wyższa.

Abu Suleiman, szef obrony cywilnej w Khan Younis przekazał CNN, że niektóre z pochowanych ciał miały związane ręce i nogi oraz ślady świadczące o torturach, w tym także dziury po kulach w głowach (co świadczy, że część osób zamordowano metodą katyńską – przyp. red.). – Nie wiemy, czy zostali zakopani żywcem czy po śmierci. Ciała uległy rozkładowi – powiedział Suleiman.

W związku z odkryciem, Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka Volker Turk wezwał do przeprowadzenia “niezależnego śledztwa”.

W odpowiedzi, żydo-nazistowskie wojsko oświadczyło, że twierdzenia, jakoby izraelskie siły zbrojne (IDF) zabijały i zakopywały pacjentów szpitali, są bezpodstawne. W oświadczeniu stwierdzono ponadto, że armia poszukiwała jedynie izraelskich zakładników, zbadały ciała pochowane wcześniej przez Palestyńczyków w pobliżu szpitala Nassera, po czym “zwróciła” je na poprzednie miejsce.

– Badanie zostało przeprowadzone w sposób ostrożny i wyłącznie w miejscach, w których wywiad wskazywał na możliwą obecność zakładników. Badanie przeprowadzono z szacunkiem, z zachowaniem godności zmarłego – dodano.

Żydowscy naziści zabili od 7 października 2023 roku już ponad 34 tys. Palestyńczyków. Kolejne setki tysięcy zostały ranne. Większość ofiar zbrodniczego reżimu to kobiety i dzieci.

Polecamy również: Gigantyczna afera korupcyjna na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!