Europa Wiadomości

Wizz Air wznawia loty do Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal polsatnews.pl linia lotnicza Wizz Air po pięciomiesięcznej przerwie ponownie uruchomi połączenie Abu Zabi – Moskwa. Loty na tej trasie zostały zawieszone 27 lutego, po inwazji Rosji na Ukrainę.

Tania linia lotnicza Wizz Air chce wznowić połącznie do Moskwy. Loty będą odbywały się z Abu Zabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Połączenie obsłuży Wizz Air Abu Dhabi, która jest spółką joint venture pomiędzy węgierską linią lotniczą, a funduszem majątkowym Abu Dhabi ADQ.

Wizz Air pierwotnie zapowiedział takie połącznie w październiku 2021 roku. Loty rozpoczęły się w grudniu, a następnie zostały zawieszone w lutym 2022, trzy dni po agresji Rosji na Ukrainę.

O decyzji spółki mówił dyrektor zarządzający Wizz Air Abu Dhabi Michael Berlouis. – Obsługujemy sieć 34 miejsc docelowych w promieniu pięciu godzin lotu od Abu Zabi, zapewniając bardzo niskie ceny do różnych miejsc docelowych. Wspieramy branżę turystyczną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wzmacniając połącznie regionalne i globalne, zgodnie z przepisami w poszczególnych krajach – stwierdził cytowany przez gazetę Gulf News.

W serwisie internetowym linii lotniczej można zarezerwować wskazany lot. Pierwszy dostępny termin to 3 października.

Spółka Wizz Air Abu Dhabi jest zarejestrowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak zauważa Reuters, inni przewoźnicy z tego kraju, w tym linie lotnicze Emirates, kontynuowali loty do Rosji po inwazji na Ukrainę.

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!