Polska Świat Wiadomości

Witold Gadowski wyjaśnia na czym polega obłuda islamu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziennikarz oraz znawca islamu realizujący dla TVP program “Łowca Smoków” Witold Gadowski był gościem Telewizji Republika. Podczas rozmowy poruszył on tematykę sposobu myślenie współczesnych zamieszkujących Europę muzułmanów jak równie wynikające z tego faktu róźnice z chrześcijaństwem.

Podstawową różnicą między chrześcijaństwem a islamem jest inna ideologia działania świata. Można to wyjaśnić na podstawie prostego przykładu. Załóżmy, że wykształcony muzułmanin upuści szklankę, która się rozbije. “Niewiernym psom” powie, że to grawitacja. Ale w głębi duszy myśli “Allah tak chciał. Gdyby Allah nie chciał, ta szklanka by nie upadła”. Niewierne psy to my, którzy nie wierzymy w Allaha.

To logika plemienna, w myśl której powinieneś być uczćiwy jedynie dla Allaha i swojego brata, ponieważ zbrodnia wobec tym dwóm jest surowo karana. Wobec innych ludzi, którzy mają “bluźnierczą ideologię” musisz być drastyczny i stanowczy.

Dziś większość muzułmanów to normalni ludzie. Mają rodziny, pracę, mieszkania, życie towarzyskie. Różnica występuje podczas zamachów. My płaczemy, a oni twierdzą, że tak musiało być i w głębi duszy nie robi to na nich wrażenia. To tzw. logika, która nie jest kontynuum czasu, jak w naszym przypadku. Wszystko przebiega okresami, czasem jest spokojnie a czasem burzliwie i tak “musi” być.

Każdy z nich zapewnia sobie miejsce u swojego boga w jeden sposób – zabijając przynajmniej jedną niewierną osobę. Allah pisze, że “jeśli zabijecie krzyżowca, macie miejsce obok mnie”. Zaznacza również, że brak narzędzi do zabijania nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Przecież muzułmanie mają dostęp do gwoździ, noży, ostrych przedmiotów czy innych takich rzeczy. Młodzi muzułmanie uczą się obsługiwać nożem od najmłodszych lat i przerażający jest fakt, iż nie ucza się tego bez powodu.

Nasza logika – logika chrześcijan – ma jedną, niepowtarzalną zaletę – wiemy, kiedy kłamiemy. Czasem robimy to w słusznej sprawie, czasem nie, ale mamy świadomość kiedy mówimy prawdę, a kiedy nie. Logika muzułmanów jednak nie odróżnia kłamstwa od prawdy. Kłamstwo jest tym, co nie podoba się Allahowi, prawda natomiast tym, co się podoba.

Allah jest wszechmogący, jedyny i nieodgadniony. Nikt nie wie, jaki on jest. Określanie go jakkolwiek jest bluźnierstwem. Chrześijanie mają jakiś pogląd Boga, wiedzą jaki jest. Wyznawcy islamu jednak sami interpretują to, co mu się podoba a co mu się nie podoba.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!