Telewizja internetowa Wiadomości

Witold Gadowski stawia ultimatum dyrektorowi Muzeum Auschwitz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Panie Cywiński, jeśli nie chce pan eksponować polskich wątków, najważniejszych jeśli chodzi o ruch oporu w Auschwitz, to wynoś się pan z Oświęcimia – stwierdził Gadowski w opublikowanym w serwisie Youtube filmie.

– Panie Cywiński, jeśli nie chce pan eksponować polskich wątków, najważniejszych jeśli chodzi o ruch oporu w Auschwitz, to “fora ze dwora”, wynoś się pan z Oświęcimia. Bo takiego dyrektora muzeum w Auschwitz nie potrzebuje. Potrzebny jest tam rzetelny historyk, nienapojony złą energią wobec Polaków. A pan taki jest – mówił – Albo się pan opamięta, albo podejmę akcję, by pana stamtąd wyrzucić – zapowiedział prawicowy publicysta.

– Ma pan na to 2 tygodnie. Czekam, aż otworzy pan polskie ekspozycje dla zwiedzających i przywróci pan normalną narrację w Auschwitz, by nie mnożyły się antypolskie narracje – zapowiedział Witold Gadowski.

– Jeśli pan tego nie zrobi rozpocznę akcję nacisku na wywalenie pana z muzeum Auschwitz – dodał, nazywając swoje oświadczenie mianem ultimatum. – Skończył się czas kiedy można było robić pieniądze i kariery na mówieniu źle o Polsce – zakończył swoją wypowiedź publicysta.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!