Wiadomości

Wirtualna Polska prześwietliła majątek Szymona Hołowni. Robi wrażenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lider Polski 2050 w związku z tym, że nigdy nie pełnił funkcji publicznych, nie musiał wypełniać oświadczeń o swoim majątku. Hołownia nigdy nie zdecydował się też ujawnić, ile rzeczywiście posiada. Jak wynika z ustaleń Wirtualnej Polski, Szymon Hołownia dysponuje sporym majątkiem.

„Przepisy jasno precyzują, kto i kiedy jest zobowiązany do składania oświadczeń majątkowych. Na razie Szymon Hołownia nie podlega temu obowiązkowi. Wielokrotnie deklarował on, że będzie postępował zgodnie z literą prawa” – odpowiedział na pytanie WP Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050.

Szymon Hołownia „bez wątpienia jest zamożnym człowiekiem”. Warto zaznaczyć, że na ten obraz nie składają się informacje np. o pieniądzach trzymanych w gotówce bądź na bankowych rachunkach; tego nie dało się zweryfikować. Zaznaczono, że Hołownia nie figuruje w żadnych spółkach kapitałowych zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym; jego nazwisko jest tylko w kilku fundacjach.

Hołownia jeździ BMW 530d Touring (G31) z 3-litrowym silnikiem Diesla i mieszka w domu pod Warszawą. Ponadto polityk pracuje w apartamencie w centrum stolicy.

Dziennikarze twierdzą, że w listopadzie 2015 r. Hołownia sprzedał za 1,7 mln zł 90-metrowe mieszkanie wraz z miejscem postojowym w apartamentowcu na warszawskim Powiślu. Z kolei w marcu 2015 r. za 670 tys. sprzedał 100-metrowe mieszkanie w bloku w warszawskiej dzielnicy Wawer.

Oprócz sprzedaży dwóch mieszkań Hołownia wraz z żoną kupił „za 2 mln zł dom na zamkniętym osiedlu w Otwocku, niemal tuż nad przepływającą przez podwarszawskie miasteczko rzeką Świder”. Działka, na której znajduje się dom, ma 1500 mkw. Dom ma powierzchnię ponad 200 mkw.

Jak wskazano, nieruchomość obciąża hipoteka w wysokości 3 107 287 zł z tytułu kredytu udzielonego przez jeden z banków.

Oprócz tego małżeństwo ma 64-metrowe mieszkanie w apartamentowcu na warszawskim Powiślu, które kupiło w maju 2018 r. „Transakcja zawarta wiosną 2018 r. opiewała na 940 tys. zł. Mieszkanie obciążone jest hipoteką na kwotę 1,5 mln zł z tytułu kredytu udzielonego przez mBank” – opisuje WP.

Szymon Hołownia jest też właścicielem działki o powierzchni 0,6 hektara w powiecie sokólskim na Podlasiu, na której stoi 120-metrowy dom i zabudowania gospodarcze. W 2012 r. za 22 tys. Hołownia dokupił dodatkowy hektar wokół swojej posiadłości.

„Rzeczoznawca majątkowy, który na naszą prośbę wycenił podlaską posiadłość byłej gwiazdy TVN, oszacował wartość działek, domu i budynków gospodarczych na 900 tys. zł. W przeciwieństwie do domu w Otwocku i mieszkania w Warszawie, nieruchomości na Podlasiu są wyłączną własnością Szymona Hołowni. Nie obciąża ich żadna hipoteka” – czytamy.

Na koniec podkreślono, że w sumie Szymon Hołownia „posiada dom oraz mieszkanie, które są współwłasnością z żoną Urszulą, oraz samodzielnie posiadłość na Podlasiu. Ich łączna wartość według szacunków rzeczoznawców oraz cen transakcyjnych to 3,84 mln zł (częściowo na kredyt)”.

/wp.pl, tvp.info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!